12.05.15

22 листопада 2004 року Генеральна асамблея ООН ухвалила резолюцію, в якій проголосила 8 і 9 травня Днями Пам’яті та примирення як данину пам’яті всіх жертв Другої світової війни.

24 березня 2015 року Президент України видав Указ « Про заходи з відзначення у 2015 році 70-ї річниці Перемоги над нацизмом у Європі та 70-ї річниці завершення Другої світової війни», в якому ,зокрема, зазначено:

«З метою гідного вшанування подвигу Українського народу, його визначного внеску у перемогу Антигітлерівської коаліції у Другій світовій війні, висловлення поваги усім борцям проти нацизму, увічнення пам’яті про загиблих воїнів, жертв війни, воєнних злочинів, депортацій та злочинів проти людяності, скоєних у роки війни, посилення турботи про ветеранів війни, учасників українського визвольного руху цього періоду, жертв нацистських переслідувань, утвердження спадкоємності традицій воїнів - переможців нацизму та нинішніх захисників Вітчизни, консолідації суспільства навколо ідеї захисту України та у зв’язку з відзначенням у 2015 році 70-ї річниці Перемоги над нацизмом у Європі та 70-ї річниці завершення Другої світової війни постановляю:…

2. Установити в Україні День пам'яті та примирення, який відзначати щороку 8 травня.

День па́м'яті та прими́рення — пам'ятний день в Україні, який відзначають 8 травня, в річницю капітуляції нацистськоїНімеччини (цю подію прийнято розглядати як символ перемоги над нацизмом).»[1]

Україна обрала європейський шлях розвитку, що передбачає і прийняття європейських моральних і культурних цінностей, у тому числі у вшануванні пам’яті про жертв воєн і конфліктів. Європейський підхід – це передусім вшанування пам’яті усіх жертв війни для недопущення подібних трагедій у майбутньому.

Симовлом пам’яті стала квітка маку – символ сонця, пишної краси, волі, гордості, оберегу, а також крові і смерті. Червоний мак як символ пам’яті жертв війни використовується в нашій державі з 2014 року.

В цей день привітали ветеранів війни у селі Мойсівка. Виконком сільської ради  разом із представниками СТОВ «Пальміра» завітали у гості до Фурсая Володимира Харитоновича та Журавель Марії Федорівни і привітали їх зі святом Перемоги та вручили продуктові набори.

Повернутись