12.05.15

9 травня 2015 року мойсівчани відзначали  70-річчя Перемоги над нацизмом і 70-річчя закінчення Другої світової війни. З цієї нагоди біля Обеліску Слави була проведена панахида за загиблими , мітинг з покладанням квітів до місць поховань учасників Другої світової війни та година пам'яті «Уклін живим – загиблим слава» за участю аматорів сільського клубу.

На мітингу виступила сільський голова з привітальними словами

«                ШАНОВНІ ЖИТЕЛІ СЕЛА, ГОСТІ!

Сьогодні ми відзначаємо світле і радісне свято – День Перемоги!

Усі роки Україна відзначала День Перемоги за усталеним звичаєм

 22 листопада 2004 року Генеральна асамблея ООН ухвалила резолюцію, в якій проголосила 8 і 9 травня Днями Пам’яті та примирення як данину пам’яті всіх жертв Другої світової війни.

24 березня 2015 року Президент України видав Указ « Про заходи з відзначення у 2015 році 70-ї річниці Перемоги над нацизмом у Європі та 70-ї річниці завершення Другої світової війни», в якому ,зокрема, зазначено:

«З метою гідного вшанування подвигу Українського народу, його визначного внеску у перемогу Антигітлерівської коаліції у Другій світовій війні, висловлення поваги усім борцям проти нацизму, увічнення пам’яті про загиблих воїнів, жертв війни, воєнних злочинів, депортацій та злочинів проти людяності, скоєних у роки війни, посилення турботи про ветеранів війни, учасників українського визвольного руху цього періоду, жертв нацистських переслідувань, утвердження спадкоємності традицій воїнів - переможців нацизму та нинішніх захисників Вітчизни, консолідації суспільства навколо ідеї захисту України та у зв’язку з відзначенням у 2015 році 70-ї річниці Перемоги над нацизмом у Європі та 70-ї річниці завершення Другої світової війни постановляю:…

2. Установити в Україні День пам'яті та примирення, який відзначати щороку 8 травня.

День па́м'яті та прими́рення — пам'ятний день в Україні, який відзначають 8 травня, в річницю капітуляції нацистськоїНімеччини (цю подію прийнято розглядати як символ перемоги над нацизмом).»[1]

Україна обрала європейський шлях розвитку, що передбачає і прийняття європейських моральних і культурних цінностей, у тому числі у вшануванні пам’яті про жертв воєн і конфліктів. Європейський підхід – це передусім вшанування пам’яті усіх жертв війни для недопущення подібних трагедій у майбутньому.

Симовлом пам’яті стала квітка маку – символ сонця, пишної краси, волі, гордості, оберегу, а також крові і смерті. Червоний мак як символ пам’яті жертв війни використовується в нашій державі з 2014 року.

Усе більше віддаляються від нас грізні роки Другої світової війни, однієї з найжорстокіших у світі. Але час не владний над ними, їх не стерти ні з пам’яті народної, ні з скрижалей історії.

Гірку чашу болю і страждань сповна довелося випити нашому народові. Великою ціною дісталась нам Перемога: Україна втратила за роки війни понад сім мільйонів своїх синів і дочок. Незважаючи на відстань у 70 років ті суворі дні війни відлунюють і сьогодні гіркотою втрат і скалічених доль, нагадуючи про себе тисячами братських могил, пам’ятників та обелісків. До нашого села з кривавих доріг війни не повернулись 109 жителів.

Прошу вшанувати пам’ять померлих хвилиною мовчання!

Учасники війни, які виявили небачену стійкість і мужність, щоб існувала наша держава і нові покоління її громадян, -- і сьогодні серед нас. Та, на жаль, з кожним роком їх -- живих сторінок історії – залишається все менше. Низький уклін, вічна пам’ять і слава визволителям і трудівникам тилу, які самовіддано працювали задля Перемоги.

У цей складний для нашої країни час ми вшановуємо пам’ять героїв, які в наш час захищають незалежність і цілісність нашої держави, які сьогодні гинуть, захищаючи нас, даючи змогу нам жити  мирним життям. Низький уклін солдатам сьогодення за їх мужність і патріотизм, за незламну волю і витримку.

В пам’ять про всіх загиблих воїнів прошу покласти квіти о МОГИЛИ  НЕВІДОМОГО СОЛДАТА.

День Перемоги – це слово , яке лунає сьогодні  в кожній сім’ї, в кожній домівці, в кожному селі, місті, в усіх державах світу.

День Перемоги – це доблесть, і честь, мужність і героїзм, наша віра і правда.

Тож не допустимо нової війни, відстоюємо мир на нашій землі, пам’ятаючи про те, що НЕМАЄ НІЧОГО ДОРОГШОГО У СВІТІ ЗА МИР, ЖИТТЯ І ЗДОРОВ’Я!

ВІТАЮ ВАС ЗІ СВЯТОМ ПЕРЕМОГИ!

МІЦНОГО ВАМ ЗДОРОВ’Я, ОПТИМІЗМУ, РОДИННОГО ЗАТИШКУ, ДОБРА І ВІРИ В КРАЩЕ МАЙБУТНЄ НАШОЇ УКРАЇНИ!

 

Повернутись