День Гідності і Свободи

21.11.14

 

21 листопада 2014 року в селі Мойсівка сільська громада відзначила День Гідності і Свободи . Учасники зібрання поклали квіти до пам’ятника Т.Г.Шевченка та до пам’ятного знаку жертвам голодомору 1932-1933 років. До присутніх звернулась сільський голова Щербина С.М.:

                              Шановні односельчани!

Сьогодні ми відмічаємо День Гідності і Свободи в Україні, затверджений Указом Президента України:

« З метою утвердження в Україні ідеалів свободи і демократії, збереження та донесення до сучасного і майбутніх поколінь об’єктивної інформації про доленосні події в Україні початку ХХІ століття, а також віддання належної шани патріотизму й мужності громадян, які восени 2004 року та листопаді 2013 року – лютому 2014 року постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів нашої  держави та її європейського вибору, постановляю:

«Установити в Україні День Гідності та Свободи, який відзначати щорічно 21 листопада….»

Події на Сході нашої країни підтверджують, що ми українці повинні і готові захищати нашу Україну, не дати можливості сепаратистам поділити і роз’єднати наш народ. В єдності наша сила, будьмо гідними наших славних пращурів.

Сьогодні ми також вшановуємо жалобну дату – 81 роковини Голодомору 1932-1933 років в Україні. Це – одна з найстрашніших сторінок нашого минулого.

Коли вмирає людина, зникає цілий світ, коли мільйони – зникають цілі галактики. За 17 місяців в Україні загинули мільйони людей. Чорне крило голодомору накрило і Драбівщину. В районі загинуло близько 6 тис. людей. В нашому селі загинуло по  відомим даним 59 осіб.

Зібравшись сьогодні і пошановуючи світлу пам’ять земляків, ми ще і ще раз повинні пам'ятати  -- такі страшні події, як голодомор і політичні  репресії не повинні повторитися ніколи. Кожен з нас , поклавши руку на серце, має згадати ці трагічні  і важкі моменти з історії нашої країни і вшанувати пам’ять жертв голодомору – мільйонів українців,які втратили найдорожче – своє життя. І новообране керівництво нашої влади має докласти всіх зусиль , щоб подолати існуючу кризу і не допустити повторення подій 1932-1933 років.

Схилімо низько голови в скорботну хвилину та вшануємо пам'ять жертв голодомору та політичних репресій хвилиною мовчання.

Повернутись