Наддніпрянське весілля.

08.10.19

«Наддніпрянське весілля».
Українське весілля завжди вирізнялося своєю урочистістю та святковістю в нашій культурі, було надзвичайно насиченим, колоритним, багатим на вікові звичаї. Не рікою, а безкраїм морем розливаються тут пісня, загадка, приказка, примовка. Можна почути багато тонких спостережень над людським життям, природою, суспільством. Саме тут народна мудрість закладена, в цілому ряді обрядів, в незлобних лукавих смішинках, що сиплються мов рясний дощ. А ще у безмежній кількості колоритних, гарно вбраних та щиросердних гостей, яких зібрала Засульська громада на обрядове дійство «Наддіпрянське весілля», яке вже третій рік поспіль проходить на її теренах. Цьогоріч щедра Новаківська земля щиросердечно зустрічала гостей з Полтавщини, Сумщини, Черкащини, Чернігівщини, Київщини.
«Наддіпрянське весілля – все найкраще, що ми можемо відтворити з того пласту нашої української спадщини, яка століттями збиралася попередніми поколіннями. Нехай сьогодні ніжним осіннім мереживом вирують обрядодії за участю кращих колективів Наддіпрянщини, нехай барвистим вінком і стрічками молодої нареченої переплітається українська пісня і запальний український танець. Посульський край є складовою української духовності, а Україна багата неповторними талантами. Тож, шануймося, бережімо своє!», - стверджують автори проекту: Ніна Михайлишин та Інна Скиба.
Протягом дійства вирувала традиційна весільна обрядодія, майстер-класи українських народних танців, показ весільного вбрання, переспів свах та бубоносів. Прикрасили свято вироби ручної роботи, майстер-класи від талановитих майстринь, торгові намети, тематичні фотозони.

Учасником цього обрядового дійства був і наш народний автентичний колектив «Надія» Мойсівського сільського клубу. «Надія» представила до уваги учасників свята обрядове дійство « Весільний поїзд». Глядачі, організатори та автори даного заходу високо оцінили виступ колективу «Надія» за автентичність обряду і збереження давніх традицій. Учасники колективу прийняли участь у весільних переспівах та обрядових танцях. Дякуємо організаторам фестивалю за можливість поринути у чудодійний світ українського обряду.

Повернутись