Сходка села 2016.

09.03.16

З початком 2016 року у селах іселищах Драбівського району масово проходять сходки , на яких звітують сільські та селищні голови про проведену роботу у 2015 році , вирішують питання розвитку територій на 2016 рік та інші нагальні для жителів сіл питання.

04 березня 2016 року відбулась сходка села і в селі Мойсівка. На порядку денному стояли такі питання:

1.     Про звіт мойсівського  сільського голови за 2015 рік.

2.     Про звіт орендарів земель Мойсівської сільської ради та дотримання договірних зобов’язань стосовно участі у соціально-економічному розвитку мойсівської  громади.

3.     Про затвердження ставок самооподаткування на 2016 рік.

4.     Про оренду земельних часток паїв під багаторічними насадженнями.

 

Найболючішими питаннями для громади виявилися питання дотримання орендарями земель своїх обіцянок допомогти жителям села вирішувати нагальні проблеми. Зі звіту сільського голови , яка докладно виклала у своєму виступі розміри і види допомоги всіх спонсорів і орендарів земель мойсівської сільської ради, жителі села усвідомили, що СТОВ «Пальмира» зовсім малу частку внесла у розвиток інфраструктури села. В той час , як орендар державних земель (112 га)  -- Вишняков Є.В. на допомогу селу виділив кошти у сумі 22 тис. грн.( що становить 200 грн. з 1 га), то СТОВ «Пальмира» -- 25080 і послуги транспорту, на які вони не надали звіту у сумовому виразі. З огляду на те, що СТОВ «Пальмира» орендує в загальному 918га земель, то частка допомоги становить в межах 30грн.за 1 га, що замало для такого орендаря. В свою чергу представник СТОВ «Пальмира» Гриб.В.О. презентував додаткові  умови надання соціальних послуг власникам земельних паїв, а саме: право на безкоштовної оранки (або культивації) земельної ділянки розміром до 0,25 га, допомогу учасникам АТО в розмірі 1 тис.грн. в рік, а стосовно поновлених договорів – підвищення орендної плати на 0,5%.   Стосовно цих питань на сходці села розгорнулась жвава дискусія і до представників СТОВ «Пальмира» було пред’явлено багато зауважень. Учасників сходки запропоновані додаткові  умови не в повній мірі задовольнили і вони запропонували звернутись до керівництва СТОВ «Пальмира» з пропозицією внести доповнення до колективного договору, а саме доповнити пунктами:

1.     Надавати матеріальну допомогу при народженні дитини – 3000 грн.

2.     Надавати допомогу на поховання 2000 грн. і автомобіль.

3.     Безкоштовний обробіток землі розміром 0.25 га.

4.     Матеріальна допомога воїнам АТО (перша лінія споріднення)  -- 1000грн.

5.     До святкових дат : 9 травня – подарунки ветеранам війни;

день людей похилого віку – 500 грн.;

день інваліда                      -- 500 грн.;

Новий рік                           -- подарунки всім дітям до 18 років.

Питання оренди земельних часток під багаторічними насадженнями  --жителі села вирішили надати в оренду свої паї ФОП Василькову Ю.М., по-скільки його умови оренди виявилися більш прийнятними.

Розгляд інших  питань сходки села не набув великого резонансу, а ставки самооподаткування вирішили залишити на рівні 2015 року, а саме по 10 грн. з дорослого жителя села.

 

Повернутись